Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bożkowie

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: Bożków

Termin przeprowadzenia akcji: 03.-12.06.2024

Liczba uczestników:
114

Przebieg akcji:

Akcja pn. Ogólnopolskie Wybory Książek spotkała się w naszej szkole ze sporym zainteresowaniem.
Młodzież miała okazję zagłosować, co czyniło ich działanie ważnym; ktoś zapytał ich o ich decyzję, o zdanie - stanęli zatem przed możliwością wyboru.
Raczej entuzjastycznie podeszli do zadania i wykonali je traktując sprawę odpowiedzialnie - sprawdzali dokładnie pisownię obcojęzycznych tytułów i nazwiska autorów. Głosowanie było dodatkowo pretekstem do rozmów i dyskusji na lekcjach języka polskiego - o tym, co czyta i czego nie czyta nasza młodzież :) Ze zdziwieniem zauważyliśmy, że wśród tytułów pojawiły się tytuły lektur - czy to oznacza, że niektórzy uznali "Dziady" Adama Mickiewicza za ciekawe? Hmmm... Miło by było tak myśleć :)
Ogólnopolskie Wybory Książek przyczyniły się także do stworzenia wspólnej płaszczyzny do rozmów i okazji do wymiany doświadczeń - na temat literatury, wolności wyboru, inicjatywy obywatelskiej i o tym, jak nasza młodzież realizuje się w tych obszarach. Mieliśmy zatem okazję, żeby poznać się jeszcze lepiej - nauczyciele oraz uczniowie.
Nie możemy doczekać się kolejnych wyborów!

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}