Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

ZS im.Macieja Rataja w Reszlu

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: Reszel

Termin przeprowadzenia akcji: 3-7.06.2024

Liczba uczestników:
150

Przebieg akcji:

Wybory odbyły się 3-7.06.2024r.Rozdano 150 kart do głosowania, wróciło 128 wypełnionych.Panie polonistki wraz z nauczycielem bibliotekarzem przedstawiły w klasach cele ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Udostępnione były wiadomości na stronie szkolnej powywieszane plakaty w szkole ,internacie i bibliotece informujące i zachęcające do wzięcia udziału w akcji do głosowania i podawania książek, które polecają do przeczytania innym, jak te które wywarły na nich duże wrażenie, emocje. Uczniowie chętnie głosowali.

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}