Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: Chojnice

Termin przeprowadzenia akcji: 22-23 maja 2024

Liczba uczestników:
78

Przebieg akcji:

W naszej szkole akcja poprzedzona była przekazaniem informacji na temat Ogólnopolskich Wyborów Książek oraz gazetką dotyczącą ważności wyborów w ich przyszłym obywatelskim życiu, następnie propozycją przemyślenia, które książki wywarły na czytelnikach największe wrażenie lub po prostu się podobały albo do których lubią wracać :) tydzień później pojawiły się plakaty promujące wydarzenie, pojawił się również wpis na Facebooku zachęcający do głosowania, przygotowano urnę wyborczą i pomieszczenie biblioteki :) napięcie rosło :) uczniowie sami siebie również zachęcali do wzięcia udziału :) głosowanie trwało dwa dni, najwięcej głosów oddano w pierwszy dzień :)

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}