Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: Szczytno

Termin przeprowadzenia akcji: 03-04 czerwca 2024 r.

Liczba uczestników:
152

Przebieg akcji:

Akcja Ogólnopolskie Wybory Książek rozpoczęła się od przesłania informacji dzieciom i rodzicom poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym. W szkole pojawiły się plakaty zachęcające do wzięcia udziału w akcji. Taka sama informacja pojawiła się na stronie internetowej szkoły. Uczniowie przychodzili zarówno indywidualnie jak i całymi klasami. Do ich dyspozycji był księgozbiór szkolny i dostęp do Internetu. Dzięki temu mogli przypomnieć sobie np. autora lub prawidłową pisownię wyrazów w tytułach czy nazwiskach twórców. Głosy były oddawane na specjalnych, dedykowanych akcji kartach i wrzucane do specjalnie przygotowanego pudełka - urny. Przebieg głosowania nadzorowała trzyosobowa komisja, którą tworzyły uczennice klasy 7 d - Amelka, Maja i Ola. W wyborach wzięło udział 152 uczniów.

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}