Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: Bełchatów

Termin przeprowadzenia akcji: 20-25.05.2024

Liczba uczestników:
292

Przebieg akcji:

W dniach 20-24 maja 2024 roku odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie Ogólnopolskie Wybory Książek. Wszyscy uczniowie zostali wcześniej poinformowani o wydarzeniu przez Samorząd Uczniowski. Najmłodsi czytelnicy z klas 0 i 1 otrzymali karty do głosowania do zabrania do domu, aby mogli zagłosować z pomocą swoich rodziców, do których została wysłana informacja na temat wyborów przez dziennik elektroniczny. W tygodniu wyborów nauczyciel bibliotekarz jako przedstawiciel komisji wyborczej, udawał się do każdej klasy z urną wyborczą według wcześniej przygotowanego harmonogramu, aby zebrać głosy uczniów. Niektórzy nie mogli doczekać się tego momentu, inni mieli problem z wytypowaniem tylko trzech tytułów. W kolejnym tygodniu nastąpiło liczenie głosów. Listy najpopularniejszych tytułów zostały opublikowane na stronie internetowej szkoły, Facebooku i tablicy ogłoszeń.

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}