Potwierdzenie udziału w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. ST. KONARSKIEGO W TARNOWIE

Nasza placówka współorganizowała Ogólnopolskie Wybory Książek.

W maju i czerwcu 2024 r. biblioteki i szkoły z całej Polski zorganizowały masową akcję, w trakcie której setki tysięcy uczniów zagłosowało na najciekawsze książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch lat.

To największe w Polsce i jedno z największych na świecie badań czytelniczych. Autentyczne, oddolne, tworzone przez środowisko bibliotekarzy, bez możliwości manipulacji wynikami poprzez internet.

A jednocześnie świetna okazja do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę.

Miejscowość: TARNÓW

Termin przeprowadzenia akcji: 10 CZERWCA 2024R.

Liczba uczestników:
129

Przebieg akcji:

W dniu 10 czerwca 2024 roku w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję czytelniczą Ogólnopolskie Wybory Książek. Wybory odbywały się na świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie, w obecności kolegów z Samorządu Szkolnego wrzucali karty do głosowania, do przeznaczonej do tego celu urny wyborczej. Akcja skierowana była do wszystkich uczniów, mogli oddać głos na ulubione książki. Każda osoba biorąca udział w głosowaniu mogła zagłosować na 1- 3 tytuły, zgodnie z instrukcją głosowania zamieszczoną na karcie do głosowania. W akcji wzięło udział 129 uczniów. Po zakończeniu głosowania Komisja wyborcza policzyła głosy i wprowadziła dane na platformę „Ogólnopolskich Wyborów Książek”.

Wyniki:

#TytułLiczba głosów
{{index+1}}{{book.count}}